CONCERTUL DE COLINDE AL CORULUI BĂRBĂTESC AL BISERICII ALBE

În seara de ajun a marelui praznic al Crăciunului (24 decembrie 2016), Corul bărbătesc al Bisericii Albe a susținut un concert de colinde în sfântul locaș restaurat și târnosit în toamna acestui an, la 16 octombrie 2016.
Concertul a fost extraordinar. Biserica a fost neîncăpătoare iar auditoriul a fost unul de excepție.

Am avut onoarea prezenței, în rândul nostru, a renumitei soprane Angela Ghiorghiu, de asemenea, și a altor oameni de cultură din arealul bucureștean care au apreciat nivelul foarte ridicat și valoarea deosebită a corului Bisericii Albe. Mulțumim tuturor bunilor credincioși care ne-au sprijinit în organizarea acestui eveniment cultural-misionar. A fost o bucurie trăită în stare de rugăciune și comuniune parohială.

Pr. Mihai Săsăujan

Vă invităm să urmăriți înregistrarea concertului de colinde de la Biserica Alba aici: