CURS CATEHETIC III – IV

posted in: Evenimente | 0

mainimg-catehezemaiiunie

Întâlnirile de cateheză continuă la biserica noastră.

În ultimele două luni ne-am familiarizat cu alte teme importante pentru învățătura creștină: A FI OM: A TRĂI PLENAR! (28 mai 2015); DE CE A VENIT IISUS HRISTOS LA NOI? (18 iunie 2015). Numărul participanților este constant: dintr-un număr de 60 de persoane care și-au exprimat interesul de a participa la aceste activități catehetice, în fiecare lună ne întâlnim aprox. 30 de persoane, fiecare după posibilitățile de participare în luna respectivă.

Vizionarea filmului tematic, discuțiile la nivelul grupurilor și ulterior la nivelul tuturor participanților se dovedește a fi un concept reușit aplicat și la nivelul comunității noastre parohiale.

Dialogăm și creștem duhovnicește întru bucuria comuniunii creștine.

 

Pr.  Mihai Sasaujan

 

camera-blackPOZE EVENIMENT